>>> pIeRcInG pUpÍkU

18. září 2007 v 18:13 | Đ&@ |  >>> oThErS
Takže na začátek........zítra jdu do Tattoo lexus na piercing pupíku xD Heh....... -photo-
PIERCING

Myslím, že tady namá cenu nějak dlouho o piercingu povídat. Každej z nás ví, že jde o zkrášlování těla různejma ozdobama z chirurgický oceli. Vhodný pro tento účel jsou samozřejmě uši, obočí, jazyk, pupík... no prostě téměř všechno co si usmyslíte a co vás napadne. Ozdoby si vyberete přímo ve studiu, nabídka se liší čas od času podle toho co je zrovna na skladě.
Cena: 350,- za vpich (kamkoli) pokud si pokud si u nás koupíte i šperk, jinak je cena cena za vpich 450,-.
Šperk u nás stojí 300,- až 700,-.
Klik na celý článek......

Tohle je mazec xD


Fámy:
Piercing pupíku nemá vliv na lidské orgány ani na těhotenství.Je to aplikace šperku ze
schválených a nealergických materiálů do podkoží.Jeho hojení je zvládnutelné
při použití Tee Tree Oil,a citlivost pomine do týdne. Při dodržení po
aplikační péče je pupík zahojen do tří měsíců.Voda ve vaně nevadí,ale
špinavý bazén ano.Omezení pohybu a veškerých sportovních aktivit je na Vás a bolestivosti piercingu...

Anatomie
Tvar pupku se vzhledem liší prakticky u každého jedince. Zdaleka ne u kteréhokoliv pupku může být proveden úspěšný piercing. V době nitroděložního období vývoje plodu (fetálního období) je plod zásobován krví bohatou na kyslík prostřednictvím placenty cestou pupečníkové žíly (vena umbilicalis), která prochází pupečníkem na spodní plochu jater. Po porodu, kdy je pupečník podvázán , mění se podvázaná pupeční žíla v neprůchodný vaz (ligamentum teres hepatis), probíhající od pupku (který se stává vlastně po porodu většinou vtaženou jizvou) na spodní plochu jater. Tyto anatomické poměry jsou velice důležité z hlediska piercingu, kdy může dojít zejména u vystouplého typu pupku, který je tvořen zbytkem pupeční sňůry, v případě infekce, k možnosti jejího postupu do vnitřní části břicha a na vnitřní orgány. Zejména by se tedy jednalo o vážný zánět jater. K této situaci může dojít z hlediska časového záhy, ale možný je i vznik po letech. Podotýkám, že k těmto problémům může docházet tehdy, pokud je poškozena jizevnatá část pupku, tedy, jak již bylo řečeno, zbytek původní pupeční šňůry,kdy vystouplý pupek neobsahuje většinou dostatek kůže, podkoží a tukové tkáně, kterými za normálních okolností prochází piercing. Z těchto důvodů považuji za vhodné v následujícím textu podrobněji se zabývat jednotlivými typy pupků z hlediska jejich vzhledu a z toho vyplývajících vlastností.
Hojení a komplikace:
Hojení- za normálních okolností se tvoří vrstva z epiteliálních buněk uvnitř piercingového kanálu-tedy mezi vchodem a východem z rány a hlavním smyslem této skutečnosti je vlastně snaha organismu ochránit tělo před cizím tělesem (piercingový šperk). Epitelové buňky tvoří postupně vrstvu ve tvaru trubice či válce v průběhu vnitřní strany piercingu. Tento proces obyčejně probíhá cca po dobu 6-8 týdnů. Po vytvoření této epitelové vrstvy se tato kolem šperku může smrštit. Může být poté snadno poškozena či natržena., proto není vhodné násilně otáčet šperkem bez předchozího koupání v teplé vodě, resp.za pomoci obkladů, čímž dochází k roztažení kůže a tím i k uvolnění piercingového kanálu a umožnění rotace.
Všechny piercingy produkují tkáňový mok během fáze hojení, což jest lepkavá čirá či lehce jantarová tekutina zasychající v okolí východů a na povrchu šperku ve formě jakýchsi stroupků-zvaných krusty (připomínají "ospalce" v očních koutcích po ránu). Tato tekutina by neměla být zaměněna s hnisem, který je žlutý či zelený. Když jest epitelová vrstva vytvořena, musí následně zpevnit, zesílit a rozšířit se. Tento proces mnohdy trvá 6 měsíců až rok. Až se stane piercing více soudržným, dochází k zakulacení východů směrem dovnitř a celkově se piercing stává pružnějším a uvolněnějším v okolí šperku. Až v této fázi definitivního vyhojení je možné bez následků zaměnit stávající šperk za jiný. Ač po zhojení již piercing nezarůstá a tedy se neuzavírá, vlivem pružnosti tkáně dochází rychle ke smrštění a zavedení šperku bez použití vhodných zavaděčů je mnohdy nemožné..

Dráždění a infekce:
Zarudnutí, podráždění a otok v prvním týdnu není ničím neobvyklým. Prodloužené zarudnutí a podráždění může znamenat mírnou infekci, přecitlivělost na kov či na používané léčebné prostředky při ošetřování, eventuelně napětí či tlak v oblasti piercingu. Nadměrné ošetřování, zbytečně časté vyplachování a používání mýdla může vyvolat zarudnutí a přesušení. Není vhodné ošetřovat piercing častěji, než 2-3x denně. Citlivost na prostředky používané při ošetřování se často projevuje pícháním a extrémním pálením již během či bezprostředně po použití a může způsobit zarudnutí a drobné puchýřky v okolí piercingu. V těchto případech je nutno vysadit používané prostředky, či začít používat látky doporučované pro citlivou pleť. Problémy mohou někdy způsobovat i enzymy a chemikálie používané k praní prádla, jež je v těsném kontaktu s oblastí piercingu a které mohou zpomalovat hojení.
Piercingy v oblastech tzv. vlhké zapářky s omezeným prouděním vzduchu a které jsou drážděny častým pohybem, mohou způsobit vznik vyklenuté zapálené tkáně v okolí východů piercingu u pupku se to týká vnitřního vchodu. Tento příznak není obvykle bolestivý a dále pak není nezbytným příznakem infekce. Proto je nutno se snažit udržovat piercing co možná suchý, bez zapářky a používat oblečení, které umožňuje cirkulaci vzduchu.

Prodloužené hojení:
Podezření na tento jev vzniká tehdy, když je neúspěšné konečné stadium hojení. V piercingu se sice tvoří epiteliální vrstva, ale může být slabá a snadno se může posouvat či přemísťovat. Piercing pokračuje v produkci tekutiny. Východy piercingu se jeví jako roztřepené, rozeklané.


Nejčastější příčiny tohoto jevu jsou:

-umístění piercingu v nevhodné hloubce či pod nevhodným úhlem vzhledem ke tkáni
-piercing v oblasti, jež mění tvar v závislosti na pohybech těla
-použití šperku nevhodného designu či rozměrů (síla drátu, šíře či délka)
-použití šperku, jež jest nedostatečně vyleštěn či s poškrábaným povrchem
-tření či tlak oděvu oproti tělu či šperku
-poškození piercingu
-chemické dráždění či používání nevhodných produktů při ošetřování piercingu


Prodloužené hojení může naznačovat počínající cestování , odvrhnutí piercingu či citlivost na použitý kov.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

>>> kLiKnEš PrOsÍm?

>>> jAsNě...

Komentáře

1 Klára Klára | E-mail | 28. ledna 2008 v 18:22 | Reagovat

ahojky prosimte da se nekde sehnat ta jesterka jak ma misto horni kulicky hlavu a misto spodni ocasek dik za odpoved.pa

2 Debbie - admin Debbie - admin | E-mail | Web | 28. ledna 2008 v 19:48 | Reagovat

Klára: hh vim co mysliš ale kde se da sehnat bohužel nevim.... x)) jinak bych si ho už možna aj koupila x)) ja mam taky jenom ten obyčejnej.......jinak zkus třeba metalshop.cz jinak nvm x))

3 viviana viviana | E-mail | 7. února 2008 v 19:14 | Reagovat

ahojj..chcela by som sa spytat ako mi moze piercing ovplyvnit tehotenstvo a organy?vopred za odpoved dakujem

4 Debbie - admin Debbie - admin | E-mail | Web | 7. února 2008 v 19:28 | Reagovat

viviana: ehm no.....podle mě těhotenství ani orgány piercing nijak neovlivní....teda pokud se správně propíchne tak ti nic nehrozí.....stačí se jenom svěřit do péče odborníka...já už mám piercing v pupíku skoro půl roku a díky tomu že sem si ho nechala píchnout v profesionálním salonu, tak se mi za 2-3 měsíce v pohodě zahojil x)). Doufám že sem ti pomohla :D

5 aneta 18 aneta 18 | 2. března 2008 v 10:15 | Reagovat

aahojky chtela sem se zeptat:muzu si to udelat sama?

6 Daniela Daniela | E-mail | 7. dubna 2008 v 21:52 | Reagovat

Ahoj. Já mám piercing v pupíku již 5 měsíců, a teď mi začal děsně hnisat a krvácet. Dělá vám to taky? Děsně to bolí. Používám každý večer Tea Tree Oil. Nevíte o něčem, co by mi pomohlo?? Děkuji za odpovědi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.